poniedziałek, 6 sierpnia 2007

Spacer śladami Bee Gees

Niedzielne popołudnie kusiło swoją śliczną - nie boję nawet powiedzieć wiosenną - pogoda. Dlatego, też postanowiliśmy wybrać się na dawno planowany spacer po Redcliffe, kolejnym przedmieściu Brisbane, przedmieściu leżącym na półwyspie oblewanym wodami zatoki Moreton.

Dojazd do półwyspu możliwy jest na 2 sposoby, pierwszy – od „lądu” prowadzi droga czyli standardowo, drugi – po bardzo długim moście - 2, 74 km , jest to najdłuższy drogowy most w Australii, w planach jest już bliźniaczy most biegnący wzdłuż pierwszego. My oczywiście wybraliśmy przeprawę przez most.


I tak naprawdę od wjazdu na półwysep rozpoczęła się urokliwa ścieżka, biegnąca wzdłuż linii brzegowej, doskonała zarówno na spacer, jak i na wycieczkę rowerową.


Na początek w Pelican Park, spotkaliśmy grupę ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie latawców, niektóre z latających dzieł naprawdę zachwycały swoim wyglądem i kunsztem wykonania.

Spacerując wspomnianą już ścieżką, co chwilę naszym oczom ukazywały się malutkie, urocze plaże, jedne mniej inne bardziej cywilizowane, ale wszystkie z tak samo czerwonawym piaseczkiem i całym mnóstwem muszelek.


Odwiedziliśmy też tutejszą lagoon, pomysł samego obiektu wodnego chyba nawet przyjemniejszy niż nasz w Brisbane, ale zielonej wykładziny zamiast trawników nie możemy im podarować...

Słoneczko powoli zachodziło, kiedy kończyliśmy nasz spacer w pobliskiej przystani, w której dumnie unosiły się olbrzymie jachty.
A, i tu uważny czytelnik zapyta skąd tytuł posta.... Już spieszę z odpowiedzią. W Redcliffe, a dokładnie na 12 Fifth Avenue, mieszkali w dzieciństwie słynni bracia, których muzyczne początki sięgają właśnie Redcliffe w Brisbane. Kto by przypuszczał ?:) Bee Gees w Brisbane....A tak już zupełnie na deser. Australijska rodzina wracająca ze zdrowo spędzonej niedzieli - nie mogliśmy sie oprzeć...

1 komentarz:

Unknown pisze...

ZAJEBISCIE!! B Gees w brisbane heheheee no niezle.
Gdyby pogoda dopisywala to tez bysmy sobie spacerowali i ogladali, niestety ... srednio u nas samochodem (ale juz blizej niz dalej) poza tym z czasem itd ... ale mam nadzieje nadrobic.